موارد استفاده از چمن مصنوعی

تزیین دیوار سبز مصنوعی با برگ‌های استوایی

تزیین دیوار سبز مصنوعی با برگ‌های استوایی

تزیین دیوار سبز مصنوعی با برگ‌های استوایی ایده بسیار جالبی است که گرین وال شما را شگفت انگیز می‌کند.البته تزیینات بسیار زیادی موجود است که در کنار گرین وال مصنوعی می‌توان پیاده کرد و باید مطابق با طراحی چمن مصنوعی باشد.

امروزه گرین وال دسته کمی از چمن مصنوعی کف ورزشگاه‌ها و ساختمان‌های تجاری و مسکونی ندارد.به خصوص که امروزه جای خود را در طراحی داخلی به خوبی باز کرده است و طرفداران زیادی دارد.

در این مقاله  قصد داریم به مطالب زیر بپردازیم:

 • دیوار سبز یا گرین وال چیست
 • کاربرد دیوار سبز مصنوعی استوایی
 • دیوار سبز مصنوعی استوایی چیست
 • تزیین دیوار سبز مصنوعی با برگ‌های استوایی
 • مشخصات ظاهری و فیزیکی گرین وال استوایی
 • نصب گرین وال استوایی
 • قیمت دیوار سبز مصنوعی با برگ‌های استوایی
 • خرید دیوار سبز مصنوعی استوایی

دیوار سبز یا گرین وال چیست

خلقت انسان با طبیعت آغاز شد و این سرنوشت اوست که باید با طبیعت پیرامونش در صلح و صفا باشد.از این رو با گسترش تکنولوژی و زندگی شهرنشینی تا حدودی به سرنوشت خود دستبرد وارد کرده است و ارتباطش با طبیعت سبز وحش کمتر شده است.

با کم شدن ارتباطش با سبزی و طراوت ریشه بسیاری از بیماری‌ها را در خود رشد داد و روز به روز بر آن‌ها اضافه شد.یکی از این بیماری‌های ریشه روحی و روانی دارد که اضطراب و افسردگی است و سر منشا بسیاری از بیماری‌ها کنونی می‌باشد.

بنابراین در چند سال اخیر به فکر ظهور طبیعت در خانه مسکونی و محل کار شد.چه به صورت چمن مصنوعی یا به صورت گرین وال که در زیبایی و سر زندگی افراد ساکن در محیط نقش بسیار موثری ایفا کرده است.

دیوار سبز مصنوعی در واقع همان فضای سبز دیگری است که این بار به صورت عمودی بر روی دیوار اجرا می‌شود.تزیین دیوار سبز مصنوعی با برگ‌های استوایی یکی از ایده‌های ناب برای خانه‌های ایرانی است.

کسانی که به دنبال طراحی جدید و به روز هستند تا در کنار زیبایی یک تحول درست و حسابی را به زندگی خود وارد کنند.

کاربرد دیوار سبز مصنوعی

تزیین دیوار سبز مصنوعی با برگ‌های استوایی کاربردهای زیادی دارد که برخی از آن‌ها به شرح زیر هستند.

ترمیم در کنار زیبا سازی

در برخی از موارد برای ترمیم نیاز است که کلی هزینه را متحمل شویم.برای همین باید کلی تعمیر و جا به جایی اتفاق بیفتد ت بازسازی صورت گیرد.

ولی اگر به گرین وال مصنوعی فکر کنید خواهید دید که کار چندان کار سختی هم نیست.در این روش تنها یک زیرسازی ساده مورد نیاز است.

سپس طبق اندازه‌گیری دقیق دیوار سبز مصنوعی را تهیه می‌کنید و به سادگی روی دیوار نصب می‌کنید.در واقع با ترمیم دیوار زیبا سازی را هم اعمال کرده‌اید.

بهترین تزیین در هر مکان و فضایی

استفاده از گرین وال به هیچ وجه محدودیت فضایی ندارد.مخصوصا دیوار سبز مصنوعی با برگ‌های استوایی که بر طراحی زیبای هر خانه یا هر محیطی می‌افزاید.

در حال حاضر که سال‌های زیادی از  عمر خود را در آپارتمان و فضاهای کوچک صنعتی و اداری سپری می‌کنیم به طراحی مثل گرین وال نیازمندیم.

مکان‌هایی که سرسبزی و نشاط کمتری دارند وموجب بی حوصله‌گی و خستگی می‌شوند بهتر است به چمن مصنوعی و دیوار سبز مزین شوند.برای همین گرین وال مصنوعی می‌تواند نقش سازنده‌ای بر زندگی شخصی و شغلی هر کدام از ما داشته باشد.

به عنوان مثل گرین وال قادر به استفاده در :

 • بالکن و تراس
 • محیط کار رسمی
 • فضای تجاری و تفریحی مثل مجتمع‌ها، رستوران، هتل و ..
 • حیاط
 • باغچه
 • استخر
 • گلخانه
 • روف گاردن
 • و غیره

در تمامی این مکان‌ها با توجه به فضای کلی می‌توان گرین وال مخصوص و متناسب را انتخاب کرد و در مدت کمی اجرا کرد.علاوه بر این در مکان‌های تجاری و تفریحی به دلیل افزایش زیبایی  تاثیر قابل توجهی بر روی جذب مشتری و کسب سود دارد.

از طرفی برای برگزاری مراسم به یاد ماندنی و خاطره ساز مثل عروسی، تولد و دورهمی قابل توجه است.

دیوار سبز مصنوعی استوایی

دیوار سبز مصنوعی استوایی یک نوع گرین وال برای طراحی داخلی است که با برگ‌های استوایی تزیین شده است.برگ‌های استوایی در تزیینات گل‌های طبیعی و مصنوعی به دلیل ساختار پهن و گاهی برش مانند بسیار خارق‌العاده هستند.

دیوار سبز مصنوعی استوایی

بر همین اساس بیشتر طراحی‌های داخل ، روی پارچه، وسایل تزیینی را با برگ‌های استوایی رویت می‌کنیم.این برگ‌ها معمولا همخوانی بسیار خوبی با سایر گل‌ها، رنگ‌ها و سایر اشیا همراه دارند.

و اکنون تزیین دیوار سبز مصنوعی با برگ‌های استوایی برای آپارتمان‌نشین‌ها می‌تواند تاثیر ویژه‌ای بر روحیه و اعصاب آن‌ها بگذارد.

گرین وال در طرح‌ها، اندازه‌های مختلف رولی در بازار موجود است.همانطور که گفته شد، دیوار سبز استفاده زیادی دارد که به صورت رولی با ابعاد متفاوت موجود است.

این تنوع برای مشتریانی که قصد دارند از چمن مصنوعی برای دیوار متناسب با طراحی داخل یا سایر اهداف خود استفاده کنند، محدودیت انتخاب وجود ندارد.

همچنین برخی از این طرح‌ها مزین به رنگ‌های متنوع یا کلاسیک یا فانتزی هستند که باز هم در حوزه رنگ مشکلی پیش نخواهد آمد.تزیین دیوار سبز مصنوعی با برگ‌های استوایی برای هر نوع طراحی داخلی مناسب است.خواه دفتر اداری  یا یک پذیرایی شیک از خانه مجلل  باشد در هر صورت بر زیبایی تاثیرگذار است.

در مجموع یکی از استفاده‌های اخیر در حوزه گرین وال وجود برگ‌های استوایی پهن است که به سلیقه اکثریت خوش آمده است.

مشخصات ظاهری و فیزیکی گرین وال مصنوعی استوایی

گرین وال مصنوعی با برگ‌های استوایی دارای مشخصات ظاهری ویژه‌ای است که بد نیست از آن‌ها مطلع باشید

 • دارای پوشش دهی وسیع و چمنی به دلیل داشتن برگ‌های پهن استوایی
 • داشتن تنوع رنگ از تیره تا روشن
 • تنوع طرح از انواع برگ‌های استوایی متناسب با سلیقه
 • دارای اندازه متفاوت از ابعاد گوناگون برای مکان‌های مختلف

نصب دیوار سبز مصنوعی استوایی

برای نصب دیوار سبز یا گرین وال باید نکاتی را رعایت کنیم که به شرح زیر هستند.

ابتدا زیر سازی

برای تزیین دیوار سبز مصنوعی با برگ‌های استوایی ابتدا باید یک زیرسازی مناسب داشته باشید.درست است که دیوار سبز مصنوعی نیاز به هیچونه آب و تغذیه ندارد.

اما برای اجرا و پیشگیری از کج و معوج شدن گرین وال نیاز است زیر سازی انجام شود.معمولا بر روی چوب، سرامیک، موزاییک، یا حتی بتن روش‌های تعریف شده برای زیرسازی وجود دارد.

اما اگر زیرسازی که قرار است انجام دهید از خاک باشد معمولا زیرسازی کمی منضبط‌تر و دقیق‌تر  باید باشد.برای همین نمی‌توان از این موضوع سهل‌انگرانه گذشت.

اندازه‌گیری دقیق محدوده

بعد از اینکه زیرسازی را انجام دادید، اکنون باید به فکر اندازه‌گیری دقیق باشید.این مرحله هم بسیار مهم است تا با کمبود گرین وال مواجه نشوید.

و از  طرفی به خوبی فضای مورد نظر را پوشش دهد؛مخصوصا اگر علاوه بر زیبایی؛ ترمیم دیوار را هم  مد نظر شما باشد.

گرینوال استوایی مصنوعی

انتخاب گرین وال مصنوعی

حال که زیرسازی و اندازه‌گیری محدوده مورد نظر دقیق انجام شد.اکنون وقت انتخاب گرین وال است.این انتخاب به سلیقه و نیاز شما مرتبط است.

مثلا اگر شما برای طراحی داخل قرار است متناسب با سایر اکسسوری‌ها و رنگ داخلی خانه یا محل کارگرین وال را انتخاب کنید، تنوع طرح بسیار زیاد است.از این رو می‌توانید برای تزیین دیوار سبز مصنوعی با برگ‌های استوایی اقدام به خرید کنید.

در طول مقاله از گرین وال مصنوعی استوایی توضیحاتی ارائه دادیم که بد نیست در مورد مشخصا آن مطالعه دقیق داشته باشید.

نصب گرین وال مصنوعی

برای نصب کافی است که رول یا رول‌های خریداری را به کمک نوار چسبان به هم وصل کنید.البته در برخی از حالات به کمک لایه ژئوتکستایل جهت پوشش زیرین گرین وال استفاده می‌کنند.

اما حتما ضروری نیست این لایه بیشتر در زمین‌های ورزشی با پوشش چمن مصنوعی کاربرد دارد.وقتی رول‌ها را با نوار چسبان به صورت دقیق  و  لبالب کنار هم قرار دایدد. وقت استفاده از چسب پلی اورتان است.

به کمک چسب پر قدرت پلی اروتان آن‌ها را به هم وصل می‌کنید و بگذارید چند روز بدون دست زدن باقی بمانند تا به خوبی تثبیت شوند.

خرید گرین وال مصنوعی استوایی

در کنار تزیین گرین وال با برگ‌های استوایی بد نیست ابتدا اهداف خود را در نظر بگیرید

اینکه :

 • طراحی مد نظر شما با چه توناژ رنگی و اکسسوری همخوانی دارد
 • چه رنگی مناسب گرین وال است
 • چند متر مورد احتیاج است
 • جنس آن باکیفیت است یا نه

این موارد در میزان قیمت نهایی تاثیر  گذارند.

مقالات مرتبط : 10 دلیل استفاده از دیوار سبز مصنوعی

قیمت گرین وال مصنوعی

بعد از تصمیم نهایی به خرید بحث قیمت به میان می‌آید.طبیعتا گرین وال متنوع از طرح و رنگ ، کیفیت‌های گوناگونی هم دارد که قیمت بیشتری هم خواهد داشت.

آیا هدف شما تنها زیبایی است یا قرار است برای ترمیمی دیوار هم در نظر گرفته شود.در هر مورد بهتر است تصمیم درست بگیرید که به دوباره کاری سوق داده نشود.

تزیین دیوار سبز مصنوعی با برگ‌های استوایی یا هر برگ دیگری از هر جنسی ممکن است.به شرطی که شما برای همین نصب ساده گرین وال قاعده لازم را بدانید.

خرید گرین وال مصنوعی استوایی

یعنی اینکه دقیقا برای چه مکان و فضایی قصد استفاده دارید؟هدف شما از نصب برای ترمیم دیوار است یا فقط برای زیبایی و یا هر دو؟هر کدام از این اهداف خود نوعی دیوار سبز مصنوعی را مورد نیاز دارند.

مواردی پیرامون نصب، قیمت و خرید گرین وال مصنوعی را در این مقاله ذکر کردیم که مطالعه آن برای تهیه این نوع دیورا سبز  می‌تواند مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *