موارد استفاده از چمن مصنوعی

چمن مصنوعی برای باشگاه بدنسازی

چمن مصنوعی باشگاه بدنسازی

چمن مصنوعی برای باشگاه بدنسازی یک ایده جدید است که در همین سال‌های اخیر بیشتر از آن استفاده می‌کنند.اما کاربرد چمن مصنوعی برای باشگاه ورزشی مثل بدنسازی نیاز به رعایت یک سری اصول و مقرارات است.

به خاطر اینکه کف سازی باشگاه با چمن هم مقرون به صرفه‌تر ، هم زیباتر و هم ایمن‌تر خواهد بود. اما نکاتی برای اجرا مورد نیاز است که در طول مقاله بدان اشاره خواهیم کرد.

در این مقاله قصد داریم به موارد زیر بپردازیم :

 • مزایای چمن مصنوعی برای باشگاه بدنسازی
 • بهترین چمن مصنوعی برای باشگاه بدنسازی
 • چمن مصنوعی برای کراس فیت
 • چمن مصنوعی برای ورودی باشگاه
 • چمن مصنوعی برای رختکن باشگاه
 • چمن مصنوعی برای قسمت نرمش و حرکات کششی و اصلاحی باشگاه
 • نظافت چمن مصنوعی باشگاه
 • خرید چمن مصنوعی برای باشگاه

مزایای چمن مصنوعی برای باشگاه

مزایای چمن مصنوعی برای باشگاه بدنسازی بسیار زیاد است. برخی از آن‌ها عبارتند از:

جذب مشتریان همیشگی

مشتریان یعنی کسانی که قصد دارند برای مدتی طولانی باشگاه ورزشی را انتخاب کنند، قبل از هر چیز به فضای آن نگاه می‌کنند و سپس ثبت نام خود را انجام می‌دهند.

به این دلیل که قرار است تقریبا 2 الی 4 ساعت را به تمرینات سخت بگذرانند که فضای روشن و فرح بخش نقش مهمی در ایجاد انرژی دارد.

اگر کف باشگاه به کمک چمن مصنوعی تزئینی و پوشش داده شود، بدون شک مستریان زیادی جذب می‌شود.

چمن مصنوعی باشگاه ورزشی

نصب سریع و آسان

استفاده از پوشش چمن مصنوعی برای باشگاه بدنسازی تقریبا سهل و آسان است.در ضمن نسبت به سایر کفپوش‌ها مثل اپوکسی یا بتن و سایر مقرون به صرفه‌تر است.

برای نصب سریع و آسان کافی است که رول‌های چمن مصنوعی را به همراه نوار چسبان با  یک چسب قوی چمن مصنوعی به هم وصل کنید.

البته کمک گرفتن از یک نصاب ماهر می‌تواند در دوام و ماندگاری چمن تاثیرگذار باشد.

ایجاد اصطکاک در بخش کراس فیت

چمن مصنوعی برای باشگاه بدنسازی و انجام بسیاری از حرکات ورزشی بسیار مناسب است.برخی از حرکات مقاومت و فشاری هستند که بهتر است کفپوش زیر پا محکم و اصطکاکی باشد .

این موضوع برای بخش کراس فیت فوق‌‌العاده مورد نیاز است و بدون ایجاد آسیب یا هدر رفتن انرژی ورزشکار به درستی قابل اجرا خواهد بود.

ایجاد ضربه گیری

در یک باشگاه ورزشی و به طور کلی حین ورزش ممکن است متحمل ضربات سنگین و فشاری شویمدر این میان باید نکات ایمنی را رعایت کنیم که تا جای ممکن این حرکات موجب آسیب نشوند.

چمن مصنوعی یک ضربه‌گیر مقاوم است که مانع از آسیب جدی به ورزشگاه به هنگام زمین خورد یا ضربه دیدن می‌شود.

ضد حساسیت و عدم سمی بودن

از نکات مهم استفاده از چمن مصنوعی باشگاه  ضد حساسیت بودن است.اگر چمن مصنوعی از نوع باکیفیت باشد خالی از هر گونه ماده شیمایی مثل سرب خواهد بود.

چمن مصنوعی برای باشگاه بدنسازی

این موضوع به دلیل اینکه پوست بدن ورزشکار مدام تحت تماس مستقیم با چمن مصنوعی است  و تنفس او هم درگیر است، بسیار حائز اهمیت می‌باشد.پس چمن مصنوعی مرغوب و ضد حساسیات تهیه کنیم.

مراقبت و نگهداری آسان

بر خلاف چمن طبیعی و حتی سایر کفپوش‌های دیگر نگهداری از این چمن کار سختی نیست.یک نظافت هفتگی یا ماهانه می‌خواهد که باید منظم انجام شود.دیگر نیازی به آبیاری، هرس کردن و سم پاشی ندارد.

نصب پرتابل چمن مصنوعی

چمن مصنوعی برای نصب بسیار راحت است،حتی قابل جمع‌کردن هم می‌باشد.این زمانی است که شما قصد داشته باشید که فقط برای فصل خاصی از آن استفاده کنیدبنابراین از این بابت انعطاف‌پذیری خوبی دارد.

دوام بالا چمن مصنوعی

چمن مصنوعی برای باشگاه بدنسازی به لحاظ دوام بالا در برابر حرکات فشاری، مقاومتی و پر قدرت راه حل بسیار مناسبی است.این مقاومت بسته به این است که از چه جنسی چمن مصنوعی را خریداری می‌کنید.

در ضمن نحوه نصب هم در ماندگاری چمن مصنوعی بستگی زیادی دارد که در بخش نصب حتما به آن اشاره می‌کنیم.

اجرا چمن مصنوعی در باشگاه ورزشی شیراز

مجهز به سیستم زهکشی

یکی دیگر از مزایای بسیار مهم چمن مصنوعی دارای سیستم زهکشی است.یعنی از طریق منافذ زیری که در داخل آن قرار گرفته است؛ به موقع بارش باران و برف آب به درستی خارج می‌شود.

این موضوع برای باشگاه‌هایی که در فضای باز هستند امر بسیار مهمی است.اینگونه از ایجاد گل و لای و کثیف شدن محیط باشگاه هم پیشگیری کرده‌اید.

مناسب با محیط زیست

هر ساله محیط زیست به دلیل استفاده از علف کش‌ها و آبیاری بیش از حد دچار آسیب زیادی می‌شود.

وقتی از چمن مصنوعی استفاده کنیم دیگر این اتفاقات نخواهند بود، یعنی آبیاری نیازی ندارد.برای دفع علف‌های هرز نیازی به سم‌ و سایر مواد شیمایی نخواهیم داشت.

در ضمن برای هر نوع محیطی از جمله سرد کوهستانی، گرم و خشک و معتدل سازگاری بالایی دارد.

بهترین چمن مصنوعی برای باشگاه بدنسازی

اینکه چه نوع چمن مصنوعی برای باشگاه بدنسازی استفاده کنیم بسته به میزان استفاده دارد.ممکن است یک بخشی از باشگاه مورد استفاده بیش از حد باشد.

مخصوصا برای حرکات فشاری و کراس فیت که در بخش‌های قبلی بدان اشاره کردیم.بنابراین مهم است که از یک چمن مصنوعی با جنس باکیفیت مثل نایلون و یا پلی اتیلن استفاده کند.در ضمن پرتراکم هم باشد تا فشارهای حاصل آن را آسیب نزند.

چمن مصنوعی برای بخش کراس فیت

در بخش کراس فیت با توجه به وزن خود ورزشکار و فشاری که از طریق وزنه‌ها وارد می‌کند، تراکم و مقاومت بالایی می‌خواهد.بنابراین بهتر است که دو المان مهم مثل تراکم و ارتفاع الیاف مد نظر قرار داده شود.

یعنی اینکه سعی کنید اندازه الیاف بین 15 تا 25 متغیر باشد و تراکم الیاف هم بالا باشد.چمن مصنوعی برای تردمیل و دوچرخه هم یکی از پرکاربردترین بخش‌های باشگاه است که بهتر است از این استاندارد پیروی کند.

چمن مصنوعی کراس فیت

چمن مصنوعی بخش ورودی باشگاه

چمن مصنوعی برای ورودی باشگاه بدنسازی مثل سایر قسمت‌های باشگاه مهم هستند.به این دلیل که رفت و آمد بسیار زیاد است و بهتر است که تراکم الیاف زیاد باشد و ارتفاع الیاف هم بین 15 تا 30 یا 35 میلی‌متر متغیر باشد.

چمن مصنوعی رختکن باشگاه

رختکن باشگاه هم تردد بالا دارد. از طرفی باید از لحاظ بهداشتی هم مورد تایید باشد.بنابراین الیاف این نوع چمن برای این بخش بهتر است پر تراکم باشد و با ارتفاع 15 تا 25 مناسب است.

اچرا چمن مصنوعی موکتی در رختکن باشگاه ورزشی

همچنین جنس چمن از نوع مرغوب باشد تا خالی از سرب یا هر نوع ماده سمی باشد و ایجاد حساسیت تنفسی یا پوستی نکند.

چمن مصنوعی برا ی نرمش و حرکات کششی و اصلاحی

این نوع چمن همان طور که مشخص است برای انجام حرکات کششی و اصلاحی انجام می‌شود.بیشتر از سایر قسمت‌ها با پوست و بخش نشیمنگاه در تماس است.

پس بهتر است که لطیف‌تر باشد و تراکم ایده‌آل داشته باشد یعنی خیلی هم پرتراکم نباشد.بنابراین ارتفاع بین 25 تا 35 متعادل است. کیفیت بسیار مهم است یعنی نرم و لطیف باشد.

نظافت چمن مصنوعی برای باشگاه بدنسازی

نظافت چمن مصنوعی بیش از سایر چمن‌ها در سایر مکان‌ها مورد توجه است.چرا که همیشه از آن استفاده می‌شود، رفت و آمد بر روی آن زیاد است و طبیعتا گرد و غبار، سایر آلودگی‌های مرتبط با لباس، کفش بر روی آن می‌نشیند.

پس ابتدا بهتر است برای برداشتن هر گونه زباله مثل انواع خوراکی‌ها که در لا به لای چمن گیر افتاده است به کمک جارو برقی آن را انجام دهید.

چمن مصنوعی بخش داخلی باشگاه بدنسازی

سپس به خاطر کدر شدن چمن از انواع آلودگی‌ها به کمک شامپو فرش آن را تمیز کنید.نظافت چمن مصنوعی تقریبا هفته‌ای یک بار مورد نیاز است.که البته در روزهایی که مسابقه برقرار است ممکن است نیاز باشد هر روز نطافت کنید.

بنابراین جنس و کیفیت چمن مصنوعی بسیار مهم است که در مدت زمان کوتاه فرسوده نشود.

نحوه نصب چمن مصنوعی باشگاه

برای نصب چمن مصنوعی بهتر است که زیرسازی یعنی جنس کف را در نظر بگیرید.

کف باید مسطح باشد.اگر ناهموراری دارد آن را هموار کنید.سپس به سراغ اندازه‌گیری مساحت کف برویدبعد به سراغ پهن کردن چمن مصنوعی بروید و برش را بزنید

سعی کنید زیر چمن را از طریق لایه ژئوتکستایل که خاصیت نمدی دارد ، محافظت دهیدسپس به کمک چسب پرقدرت پلی اورتان لبه ها را به هم وصل کنید

خرید چمن مصنوعی برای باشگاه بدنسازی

برای خرید چمن مصنوعی باشگاه بدنسازی نیاز است که این مقاله را حتما مطالعه کنید.

سپس یک کاغذ و خودکار بردارید و اهداف خود را از خرید بنویسید:

 • آیا قرار است کل زمین باشگاه را از چمن مصنوعی کفپوش کنید؟
 • چه قسمت های قرار است از چمن مصنوعی استفاده شود؟
 • هر کدام از این بخش‌ها چند بار در طول روز مورد استفاده قرار می‌گیرند؟
 • نظافت چمن مصنوعی هفته‌ای چند بار انجام می‌شود؟
 • چقدر کیفیت و جنس چمن مصنوعی مهم است یعنی چه مدت می‌خواهید از آن استفاده کنید
خرید چمن مصنوعی باشگاه

چمن مصنوعی برای باشگاه بدنسازی برای شما به عنوان کسی که قصد دارید مشتری جذب کنید، تصمیم ایده‌آلی است.از طرفی برای حفظ سلامت و راحتی ورزشکاران هم اهمیت بالایی دارد.همچنین مقرون به صرفه است. چرا که به هنگام نصب هزینه بالایی ندارد، حداقل از سایر کفپوش‌ها مناسب‌تر است.

خرید چمن مصنوعی باشگاه ورزشی در شیراز چمن ، به صورت آنلاین و یا مراجعه حضوری در نمایشگاه امکان پذیر است . کارشناسان شیراز چمن با مشاوره رایگان ، میتوانند راهنمایی و مشورت خوبی را در خصوص انتخاب چمن مصنوعی مورد نظر برای باشگاه به شما داشته باشند.مرکز پخش چمن مصنوعی شیراز چمن در شیراز ، اماده ارائه انواع مدل های چمن مصنوعی باشگاه ورزشی با متراژ های دلخواه است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *